Suszenie roślin

Wypełnianie butelek


Wypełnianie butelek


Wielkiej filozofii z tym nie ma, ale na wszelki wypadek, gdyby ktoś nie wiedział jak wypełnić butelkę - podpowiadam.

Zanim zaczniemy...

Jak już wspomniałam w poprzednim dziale przy takich kompozycjach należy pamiętać o jednym. Dobierając składniki bierzemy pod uwagę ich wielkość.
Nie polecam np.: wysypania warstwy kawy na pestki wiśni, bo kawa wypełni miejsca pomiędzy pestkami zamiast rozłożyć się ładnie na nich.
Wypełnianie rozpoczynamy od rzeczy najmniejszych do największych, albo od największych do najmniejszych.
Warto też zwrócić uwagę na kolory, żeby nam się to nie zlało w jedną całość.

Czym wypełniać...


Przede wszystkim to czego użyjemy musi być suche, żeby nie spleśniało. Użyć możemy wszystkiego: pestki, nasiona, ryż, kasza, groch, kawa, pokruszone (suche) skórki cytrusowe, płatki kwiatów czy całe kwiaty, pokruszone łodygi kwiatów czy traw, kłosy, liście...
Wszystko zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć.

Wypełnianie butelek Wypełnianie butelek

Pierwszą warstwę wsypujemy normalnie (u mnie są to pestki wiśni), potem butelkę należy przechylić lekko na bok.
Warto ją na czymś oprzeć i czymś podeprzeć. Nie będziemy jej przecież przez cały czas trzymać, bo ręce będą nam potrzebne przy wypełnianiu butelki.

Wypełnianie butelek Wypełnianie butelek

Wypełnianie butelek

Drugą warstwą u mnie jest groch (trochę mniejszy od pestek). Wsypujemy go do butelki przy pomocy lejka (plastikowy albo skręcony z papieru) lub łyżeczki. W trakcie nie kręcimy ani nie potrząsamy już butelką, bo wszystkie składniki zwyczajnie nam się wymieszają.

Trzecią warstwą jest ryż, potem kasza, jeszcze jedna warstwa grochu a na nią znowu ryż. Szyjkę możemy wypełnić czym chcemy, ja wsypałam kawę. Butelkę należy zatkać (korek, wosk lub kulka z folii aluminiowej).Skarby w szkle
Skarby w szkle
Świąteczny wianek
Świąteczny wianek

Copyright 2005 © Created by   Greyworm & Majka